Політика виправлень | Lead Stories

Помітили помилку? У вас є додаткова інформація? Повідомте нам про це через нашу сторінку контактів...

Чому, як і коли ми оновлюємо статті:

Lead Stories прагне оприлюднити коректну інформацію якомога швидше після того, як ми виявили, що частина популярного контенту містить неправду. Це означає, що іноді ми публікуємо початкову версію статті одразу ж, як отримали достатньо фактів і доказів, щоб довести, що щось не відповідає дійсності, з подальшими оновленнями.

У деяких інших випадках дійсність наздоганяє нас: той обман про смерть знаменитості, де ми вирішили, що людина була жива, може потребувати уточнення, коли вона насправді помре через кілька років. Наука може робити нові відкриття, тож колись у майбутньому *справді* може з'явитися належне дослідження, яке дійсно підтвердить те, що поки не було "науково доведено" сьогодні.

На жаль, іноді ми також припускаємося помилок (хоча ми робимо все, щоб їх уникати, і у нас є редактори, які мають виявляти їх перед публікацією). Джерело може надати нам невірну інформацію, може з'явитися суперечлива інформація з надійнішого джерела, хтось може помилитися в підрахунках або логіці, щось може бути неправильно сформульовано (пропущено слово або фразу, переплутано порядок слів...), може статися помилка при копіюванні і вставці інформації, хтось міг неправильно почути цитату...

І іноді ми просто робимо друкарські чи граматичні помилки.

Оновлення

Після первинної публікації до статті можуть бути додані додаткові факти, які слугують додатковими доказами чи посилюють висновок, але не змінюють його. У таких випадках внизу статті з'являється примітка в графі "Оновлення" із зазначенням дати/часу, коли було зроблено оновлення. В оновленій статті під заголовком з'явиться приписка: "СТАТТЮ ОНОВЛЕНО: дивіться оновлення нижче".

У випадках, коли перевірка фактів була правильною на момент публікації, але "реальність наздогнала" і зробила висновок неправильним, ми оновлюємо матеріал так само, як коли дізнаємося нову інформацію (згадайте статті про несправжні смерті, коли людина насправді помирає через кілька років, або фактчеки, в яких вказувалося, що на момент публікації не було наукових доказів чогось, але з тих пір наука зробила нове відкриття).

Виправлення

Статті, виправлені через будь-яку з перелічених нижче причин, потрапляють до списку на нашій сторінці "Виправлення".

  • Якщо з'ясується, що в нас була невірна або неповна інформація в якійсь частині матеріалу, а правильна інформація була доступна на момент опублікування (ми також зробимо примітку в графі оновлень після виправлення помилки).
  • Якщо додавання нової інформації або перегляд наявної інформації вимагає зміни висновку перевірки фактів, ми також змінимо заголовок матеріалу (і, можливо, підпис до основного зображення), оскільки висновок кожного фактчеку є частиною заголовка, а аргументація висновку зазвичай міститься в підписі (як ви можете прочитати на нашій сторінці "Як ми працюємо").
  • Якщо орфографічні, граматичні, стилістичні, математичні, логічні помилки, помилки в транскрипції і копіюванні-вставці впливають на висновок статті (вони також вимагають примітку в графі оновлень після виправлення).

Примітка: деякі зі старих матеріалів на сторінці "Виправлення" насправді є лише оновленнями, які не були б туди включені відповідно до поточної версії політики виправлень.

Тихі виправлення

Ми можемо виправляти і виправляємо мовчки граматику, орфографію і стиль статей після публікації, якщо це не змінює інформацію чи висновок. Нам здається, що виправлення випадкового одруку насправді не заслуговує на окреме повідомлення - за винятком, якщо це, наприклад, описка у важливому для матеріалу імені, яка може призвести до плутанини в тому, про кого чи про що саме ми говоримо).

Зміни в заголовках і підписах у соціальних мережах

Статті, у яких було змінено заголовок та підпис, ми також пропускаємо через Card Validator соцмережі Twitter і Sharing Debugger соцмережі Facebook після оновлення, щоб оновити підпис і заголовок статті скрізь, де лінк був розшарений у Twitter і Facebook, щоб переконатися, що навіть ті люди, які бачать статтю лише на цих платформах, бачать оновлену версію.

About us

International Fact-Checking Organization Meta Third-Party Fact Checker

Lead Stories is a U.S. based fact checking website that is always looking for the latest false, misleading, deceptive or inaccurate stories, videos or images going viral on the internet.
Spotted something? Let us know!.

Lead Stories is a:


Follow us on social media
@leadstories

Subscribe to our newsletter

* indicates required

Please select all the ways you would like to hear from Lead Stories LLC:

You can unsubscribe at any time by clicking the link in the footer of our emails. For information about our privacy practices, please visit our website.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

Most Read

Most Recent

Share your opinion