Перевірка Факту: український журналіст Гордон НЕ КАЗАВ "зла, агресивна мавпа з гранатою" про Зеленського, мова йшла про Росію

Перевірка фактів

  • Авторство: Lead Stories Staff
Перевірка Факту: український журналіст Гордон НЕ КАЗАВ "зла, агресивна мавпа з гранатою" про Зеленського, мова йшла про Росію Про Росію

Чи дійсно український журналіст Дмитро Гордон сказав, що Президент України Володимир Зеленський - це "зла, агресивна мавпа з гранатою"? Ні, це неправда: він говорив про Росію - це можна підтвердити переглянувши повну версію відео (архів тут) на YouTube каналі Гордона.

Твердження з'явилося у відео (архів тут), опублікованому в TikTok 18 червня 2023 року під заголовком російською мовою "Гордон висловився про Зеленського". Ось про що там стверджувалося (всі переклади від LeadStories):

Це зла, агресивна мавпа з гранатою. Розмов з цією мавпою, з дикою, недолугою, неосвіченою, тупою, обдовбаною...Розмов з цією мавпою немає. Цю мавпу треба...

Так виглядало відео в TikTok на момент написання матеріалу:

Гордон про Зеленського.JPG

(Джерело: TikTok скріншот зроблений у вівторок 23 січня о 19:16:18 2024 UTC)

Даний уривок відео вирваний із інтерв'ю Гордона (архів тут) російському незалежному телеканалу "Дождь", яке було опубліковано на YouTube 6 червня 2023 року. Там журналісти дискутували на тему чи можливий діалог між українцями та росіянами. Наведену вище фразу Гордон сказав про Росію, у відповідь на зауваження ведучої про те, що на українському телебаченні з'являються росіяни.

Уривок з цього відео, а саме з 03:03 по 03:35 і було використано автором у TikTok, а от на другу частину ролика накладено уривок першої після повномасштабного вторгнення Росії в Україну прес-конференції Зеленського (архів тут), яка відбулась 3 березня 2022 року. Тобто, ці два відео жодним чином не пов'язані між собою, а скомпоновані користувачем TikTok з метою переконати глядача у правоті свого твердження.

Інші перевірені LeadStories твердження, пов'язані з Президентом Зеленським, а також війною Росії проти України можна знайти тут.


  Lead Stories Staff

Lead Stories is a fact checking website that is always looking for the latest false, deceptive or inaccurate stories (or media) making the rounds on the internet.

Read more about or contact Lead Stories Staff

About us

International Fact-Checking Organization

«Lead Stories» це веб-сайт, що знаходить та перевіряє матеріали у засобах масової інформації, які вводять в оману та не відповідають дійсності.
Знайшли інформацію? Поділіться з нами!.

Lead Stories це:


Слідкуйте за нами у соцмережах

Найпопулярніші

Останні

Share your opinion