Про нас | Lead Stories

Що ми робимо

Lead Stories це відзначений нагородами інноваційний вебсайт із перевірки фактів і спростування фейків, заснований у 2015 році. Ми працюємо на перетині аналізу великого масиву даних і журналістики. Наша редакційна команда спершу просто використовувала запатентовану технологію Trendolizer™ , щоб швидко знаходити трендовий інтернет-контент і писати про нього, але нашим кредо завжди було "Трендове - ще не означає правдиве."

Ми розпочинали роботу як сайт, що виявляв найпопулярніший в інтернеті контент і в окремих випадках визначав, чи він правдивий. Поступово, починаючи з праймеріз президентських виборів у США 2016 року, ми зосередились на перевірці фактів. Нині ми прицільно шукаємо віральні історії, зображення, відео та пости, що містять неправдиву інформацію, щоб перевірити їх якомога швидше. Ми зазвичай працюємо швидко, оскільки активно моніторимо екосистему фейкових новин і не потребуємо читацьких підказок чи заявок, щоб почати працювати над темою. Дізнатися більше можна в розділі "Як ми працюємо".

З лютого 2019 ми беремо участь у програмі "Партнери Facebook зі сторонньої перевірки фактів". За умовами цього партнерства, ми маємо доступ до списку контенту, позначеного алгоритмом Facebook або користувачами як потенційно недостовірний, і можемо самостійно перевірити його чи ні. Також ми можемо завантажити наші фактчеки в інструмент Facebook, і тоді Facebook використувує цю інформацію, щоб сповільнити поширення неправдивих даних на своїй плаформі. Facebook платить нам за цю роботу, проте вони не визначають, що саме ми перевіряємо чи які ми робимо висновки, і не хочуть цього робити.

З квітня 2020 року ми також надаємо поради і послуги, дотичні до перевірки фактів, компанії ByteDance, якій належить TikTok.

Хто ми

Автори і фактчекери

Інформація про компанію

Lead Stories LLC заснували Маартен Шенк (Бельгія), Алан Дьюк (Каліфорнія, США), Перрі Р. Сандерс (Колорадо, США) в американському штаті Колорадо. Пізніше до них приєднався Джон С. Гуде (Флорида, США). Компанія не залучає зовнішніх інвесторів і покладається на доходи від реклами, ліцензійні платежі за використання пошуковика Trendolizer™ , оплату, отриману за програмою партнерства Facebook щодо сторонньої перевірки фактів та доходи від іншої роботи, дотичної до перевірки фактів.

Ви можете перевірити запис про нашу реєстрацію у державному реєстрі бізнесів штату Колорадо тут (якщо лінк не відкривається, натисніть кнопку "назад" і перезавантажте сторінку).

Якщо ви хочете зв'язатися з нами, ви можете переглянути наші контакти.

Фінансова інформація про діяльність щодо перевірки фактів

(Відповідно кодексу принципів IFCN, який ми підписали)

2021

Наші основні джерела фінансування в 2021 році:

Основну частину свого доходу ми отримали за роботу, яку виконали як учасники програми партнерства Facebook щодо сторонньої перевірки фактів, а також за роботу для ByteDance, пов'язану з TikTok. Також ми мали невеликий дохід від співраці з проєктом Repustar's FactSparrow, для якого робили резюме наших фактчеків.

2020

Такими були наші основні джерела доходу в 2020 році. До списку попереднього року додалися ByteDance LLC (перевірка фактів, пов'язана з TikTok) та невеликий грант IFCN:

 • Facebook LLC
 • Google LLC
 • ByteDance LLC
 • Підписки на Trendolizer™ (дивіться примітку)
 • MGID Inc.
 • AdSupply Inc.
 • Невеликий грант IFCN за роботу в альянсі #CoronavirusFacts

Основну частину доходу ми отримали за роботу, виконану за програмою партнерства Facebook щодо сторонньої перевірки фактів.

2019

У календарному 2019 році наші витрати на роботу leadstories.com були такими:

 • Автори і технічні працівники: $299849
 • Хостинг: $960

Ці витрати ми профінансували, продаючи доступ до Trendolizer™ (дивіться примітку), а також за рахунок реклами. Основні рекламні надходження наші сайти отримали від сервісу Google Adsense ($17314,28), а також від MGID ($6112,06) та AdSupply ($1268,19). З міркувань приватності ми не можемо розкрити список користувачів Trendolizer (дивіться примітку), проте можемо сказати, що на жодного користувача не припадало більше 5% нашого доходу. Ми також отримали $359 000 від Facebook за програмою сторонньої перевірки фактів.

2018

У календарному 2018 році витрати на роботу leadstories.com були такими:

 • Автори і технічні співробітники: $91920
 • Хостинг: $960

Ці витрати покривалися доходом від продажу доступу до Trendolizer™ (дивіться примітку) і рекламними надходженнями сайтів. З міркувань приватності ми не можемо розкрити список користувачів Trendolizer, але можемо зауважити, що на жодного користувача не припадало понад 5% доходу. Ми також отримали $102000 від Facebook за програмою сторонньої перевірки фактів. Усі доходи, які перевищили витрати, були спрямовані на погашення боргів.

Примітка щодо користувачів Trendolizer та редакційної незалежності

В умовах надання послуг Trendolizer™ є пункт, до якого ми ставимося дуже серйозно:

Користування версайтом або сервісом Trendolizer не надає вам жодного впливу, права голосу або преференцій щодо відбору контенту, про який ми вирішили написати, змісту статей, які ми публікуємо, або оцінки чи висновків, які Lead Stories робить щодо будь-якого такого контенту.

Жоден користувач Trendolizer™ не приносить більше ніж 0,15% місячного доходу компанії. Більшість користувачів це фактчекінгові організації та медіакомпанії.

About Us

International Fact-Checking Organization Meta Third-Party Fact Checker

Lead Stories is a fact checking website that is always looking for the latest false, misleading, deceptive or inaccurate stories, videos or images going viral on the internet.
Spotted something? Let us know!.

Lead Stories is a:


@leadstories

Subscribe to our newsletter

* indicates required

Please select all the ways you would like to hear from Lead Stories LLC:

You can unsubscribe at any time by clicking the link in the footer of our emails. For information about our privacy practices, please visit our website.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

Most Read

Most Recent

Share your opinion